0,00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0,00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

İngiliz Tuzu ile ilk tanışmam 2014 senesinde oldu. Safra Taşı (Kolesistit) teşhisi koyulmuştu. O yıllarda Epsom Tuzu popüler değildi. Yurtdışından ilaç getiren eczacılara sipariş verip alabiliyorduk. Andreas Moritzin kürü ile tanıştığımda epey bir araştırma yaptım ve uygulamaya kara verdim. Olumlu sonuçlarını görünce kendime ait web sitemde kürü paylaştım. Çok fazla rağbet gördü, ilgi fazlaydı. Ama İngiliz Tuzu(Tıbbi İngiliz Tuzu) bulmak gerçekten çok zordu.

Bu sorunu nasıl aşabilirim ve katkı sağlayabilirim diye planlar yapmaya başladım. Kolay olmadı ama bir firmayla anlaştım ve ürünü elde ettim. Ülkemizde doypack paketlerde ilk İngiliz Tuzunu satışa sundum. 2014 senesinden beri İngiliz Tuzu ve Safra, Karaciğer taşları üzerinde ki etkisini hem anlattım hem de 30.000’den fazla kişiye destek oldum. Sonunda fitoterapi dersleri alarak sertifikalarımı aldım ve resmiyet kazandırdım. Fitoterapistim ama kendimi sadece Karaciğer ve Safra üzerinde geliştirdim. Çok fazla kişiye danışmanlık yaptın ve inanın her birey bana ayrı bir beceri, katkı sağladı.

Amacım

Aslında amacım çok belli, Safra kesesini aldırmak çok kolay, hele günümüzdeki cerrahi tekniklerle neredeyse ertesi günü ayağa kalkabiliyorsunuz. Ama çoğu insan bu ufacık organını aldırdıktan sonra ömürlerinin sonuna kadar eksikliğini hissediyor. Yağlı yemek tüketemiyor, yağlar tam sindirilmediği için obezite riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz, yağda eriyen A, D, E, K vitaminlerinin eksiklikleri ve bu eksikliklerden kaynaklanan hastalıklarla uğraşabiliyorsunuz, Safra kesesi olmadığı için öğün yemeğinizi yediğinizde hazırda tutulan ve yemek yediğinizde salgılanan safra olmadığı için sindirim problemleri yaşıyorsunuz. Her şeyden öte safranızı aldırmanıza rağmen safra kanallarında ve karaciğerde taş oluşumu devam edebiliyor. Önceliğimiz safra kesesini aldırmak değil safra taşını oluşturan etkenleri mümkün mertebe ortadan kaldırmaktır. Etkenler ortadan kalkmazsa taşlar oluşmaya devam edecektir. Ameliyat olmadan önce elinizdeki bütün imkanları daha doğrusu yöntemleri kullanın eğer gerçekten başarı sağlamazsa o zaman ameliyatı düşünün.

Safra kesesinde depolanan safra sıvısıyla, karaciğerde üretilen safra sıvısı farklıdır. Kesede depolanan safra karaciğerdeki safradan 5-50 kat oranında konsantredir. Çünkü safra asitiktir ham hali belli bir süre sonra bağırsak yüzeyine zarar verir ve bağırsaklarda problemlere neden olur. Safra kesesi salgılayacağı sıvıyı konsantre hale getirerek sindirim sistemimizin zarar görmemesini de sağlıyor.