0,00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0,00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ana Sayfa Sağlık Karaciğer

Karaciğer

Karaciğer Sağlığı: Karaciğer hastalıkları, fonksiyonları, teşhis ve tedavi seçenekleri hakkında güncel bilgiler, uzman görüşleri ve önleyici stratejiler. Karaciğer sağlığını anlama, sorunları yönetme ve sağlık koruma konularında rehberlik.

Sirozun Belirtileri Nelerdir?

Sirozun Belirtileri Nelerdir?
0
Sirozun gelişmesi uzun zaman alır. Herhangi bir semptom olmadan yıllarca belirti vermeden yaşayabilirsiniz. Semptomlar başladığında ise tedavi sirozun ne ilerlediğine bağlıdır.

Asit (Ascites) Nedir?

Asit Ascites Nedir
0
Asit, genellikle şiddetli karaciğer hastalığına bağlı olarak karnınızda sıvı birikmesidir. Vücutta oluşan ekstra sıvı karnınızı şişirir. Asit Belirtileri ve BelirtileriAsit genellikle dolgunluk hissi, şişkin bir göbek ve hızlı kilo alımı ile birlikte görülür. Diğer semptomlar genellikle şunları içerir:Nefes darlığıMide bulantısıBacaklarda ve ayak bileklerinde şişmeHazımsızlıkKusmaGöğüste ağrılı yanma hissiİştah kaybıAteşFıtıkBu semptomların bir kombinasyonu varsa, doktorunuza görünün. Asitiniz varsa, bu genellikle karaciğer yetmezliğinin bir işaretidir. En sık siroz ile...

Karaciğer ve Siroz

Karaciğer ve Siroz
0
Siroz, uzun süreli karaciğer hasarının neden olduğu karaciğerin skarlaşmasıdır (fibrozis) . Yara dokusu karaciğerin düzgün çalışmasını engeller. Siroz, hepatit gibi karaciğeri etkileyen durumlardan kaynaklanan diğer hasar aşamalarından sonra ortaya çıktığı için bazen son dönem karaciğer hastalığı olarak adlandırılır.

Karaciğer Ağrısı, Nedenleri ve Yeri

Karaciger Agrisi Nedenleri ve Yeri
0
Karaciğer ağrısının birçok nedeni vardır. Genelde karnınızın sağ üst tarafında olan ve komşu bölgelere de yayılabilen bir ağrıdır.

Karaciğer Fonksiyon Testi

Karaciger Fonksiyon Testi
0
Karaciğer testleri hangi durumlarda yapılır. Karaciğer problemlerinin belirtileri veya doktorunuzun isteyecebileği testler nelerdir?

Tavsiye Edilenler